Dětský domov z Bortnyků v Loukově

Dětský domov z Bortnyků v Loukově

Jak se vyvíjí pobyt chlapců z dětského domova Bortnyky v Loukově?

Obec Loukov, která poskytla ubytování a pravidelné stravování ze školní jídelny, se velmi podstatně podílí i na organizaci volného času dětí. Ty se vlastní aktivitou staly velmi rychle součástí dění v obci. V sobotu 19.3.2022 se zapojili do akce Ukliďme Česko Hnutí Brontosaurus, sami si nakupují a přes víkend vaří, například své oblíbené varenyky a protože jsou katolíci, účastní se pobožností v místním kostele.
Po necelém týdnu, kdy jsme společně s místními úřady pomohli řediteli domova s vyřizováním potřebné dokumentace, chlapci zasedli k učení. Ke svým každodenním povinnostem, i když zatím v provizorních podmínkách, se postavili velmi zodpovědně.
Pomalu se plní i rozvrh mimoškolní činnosti. Moc děkujeme za spolupráci zaměstnancům OÚ Loukov, ZŠ Loukov, panu Radimovi Kejíkovi vedoucímu volnočasového centra SOS Kajuta a paní Evelyně Zlaman, která se ujala výuky prvního stupně.
 
Obci Loukov už teď i za chlapce velmi děkujeme. Tuto, pro nás všechny, náročnou výzvu jsme zvládli díky jejich vstřícnosti a ochotě pomáhat druhým v nouzi.

Vladimíra Procházková

koordinátor sbírek, administrativní pracovník
Tel.: 731 646 912 E-mail: cennZ_~jW5CB51.7gdBFRYUSXrFD877__akmYZhaa8kmb