Vánoční balíčky na Ukrajinu

Každoroční jednorázová akce Vánoční balíček je jak mezi obdarovanými, tak mezi dárci velmi oblíbená již od roku 2008, kdy se datuje její počátek. Je součástí humanitární a rozvojové pomoci Arcidiecezní Charity Olomouc.Charita pro Ukrajinu
Kdy akce probíhá?

Akce Vánoční balíček probíhá od října do listopadu.

Komu jsou balíčky určeny?
Dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin. Pro řadu dětí a jejich rodiny představuje balíček výraznou materiální pomoc, díky které mohou ušetřit peníze a koupit tak jídlo nebo uhradit poplatky za energie či nájem. Pro jiné děti, zejména ty, které nežijí se svými rodiči, je balíček symbolickým gestem, že v jiné části světa existují lidé dobré vůle, kteří na ně myslí. Pro všechny děti je takový dárek velkou radostí, kterou mohou sdílet se svými blízkými.
Jak akce probíhá?
Principem je obdarovávání konkrétních ukrajinských dětí konkrétními českými dárci. S ohledem na ochranu dětí mají přístup k údajům jenom pracovníci Charity. Zájemci obdrží potřebné informace o dítěti (jméno a příjmení, věk, výška, míry, zájmy, přání apod.).  Připraví vánoční balíček a dopraví ho na Charitu. 
Co může balíček obsahovat a jak ho zabalit?

Dokument1  Obdarujte potřebné děti na Ukrajině:

Více informací předá Vladimíra Procházková , tel. 777 763 781 

 

V roce 2020 jsme z Bystřice pod Hostýnem a okolních obcí poslali 22 balíčků

fotogalerie a video z předávání
foto rok 2016                                                     Děkujeme všem dárcům.
Děti na Ukrajině potěší vánošní balíčky
15. prosince 2020 Charita Bystřice pod Hostýnem

Děti na Ukrajině potěší vánošní balíčky

*********

Vánoční balíčky letos potěší 363 dětí na Ukrajině
5. října 2020 Arcidiecézní charita Olomouc

Vánoční balíčky letos potěší 363 dětí na Ukrajině

Milý Svjatoslave, vím, že se ještě neznáme, ale ráda bych tě víc poznala. Jmenuji se Petra, bydlím trochu dál od tebe, v menším městě v Čechách.  Nedávno se kolem mých oken proháněl vítr a donesl mi tvoje přání. A proto, že přání se mají plnit, posilám ti malý balíček a budu doufat, že se ti věci budou líbit a že tě potěší. Posilám moc pozdravů a přeji krásné Vánoce. Budu ráda, když mi napíšeš, jak se máš a jak se ti daří. Měj se moc krásně, myslím na tebe. Petra

Chudé ukrajinské děti prožily kouzelné Vánoce. Dostaly vánoční dárky
14. ledna 2020 Arcidiecézní charita Olomouc

Chudé ukrajinské děti prožily kouzelné Vánoce. Dostaly vánoční dárky

Olomouc, Ukrajina – „Djakujemo, djakujemo,“ provolávají sborově děti, pusu od ucha k uchu a v ruce vánoční dárky. Mezi nimi je i malá dívenka - tak velký dárek neunese, ale odmítá pomoc a soustředěně sune balík po zemi. Začátkem ledna Arcidiecézní charita Olomouc rozdávala dětem z rodin v nouzi a dětských domovů na Ukrajině Vánoční balíčky. Zabalili je pro ně jednotlivci, rodiny, ale i firmy a různé Charity z celé České republiky. Udělali tak radost 381 dětem z Lopatynu, Bortnyk, Ternopilu a z Kolomyje.

Téměř 400 vánočních balíčků naloženo. Vyrazí na Ukrajinu k chudým dětem
13. prosince 2019 Arcidiecézní charita Olomouc

Téměř 400 vánočních balíčků naloženo. Vyrazí na Ukrajinu k chudým dětem

Olomouc - Palety plné zabalených dárečků vyjížděly v pátek 13. prosince  jedna za druhou před Arcidiecézní charitu Olomouc. Chariťáci a jejich pomocníci pak téměř 400 vánočních balíčků postupně ukládali do nákladního vozu. Ten zamíří na Ukrajinu. Dárky Charita osobně předá dětem z rodin v nouzi a dětských domovů na začátku ledna.  

balíčky 2018
21. ledna 2019 Charita Bystřice pod Hostýnem

balíčky 2018

................................................................................................

balíčky pro Ukrajinu 2017
3. ledna 2018 Charita Bystřice pod Hostýnem

balíčky pro Ukrajinu 2017

----------------------------------------------------------------